Dzisiaj jest: 24.1.2020, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Tematy ogólne

Tematy, które nie dają się przypisać do innych kategorii :)
Dodaj odpowiedź

Rekuperacja i szczelność izolacji

rozpoczęty 7 miesięcy temu przez Radosław22
2019-06-21 23:50 52%
Wiem już, że w moim domu będzie rekuperacja. Z tego co mówił mi fachowiec od rekuperacji to w pomieszczeniach jest cały czas ruch powietrza i nawet pewne podciśnienie się wytwarza. Powietrze np. z salonu musi przedostać się do kuchni, a z gabinetu np, do łazienki. Zastanawia mnie więc sprawa przepuszczalności powietrza przez piankę. Czy ona da mi szczelność taką żeby zatrzymać te przewiewy. Przy wełnie no to będę miał pełno dziór. Tam gdzie są lampy, tam gdzie są przejścia tych kanałów wentylacyjnych.
Ma ktoś jakieś doświadczenia przy badaniu szczelności budynku z pianką poliueratnową, ale tą otwarto komórkową?
odpowiedziano 7 miesięcy temu przez sebekW
2019-06-28 08:04 48%
Moja przygoda z pianką zaczeła się właśnie od tego, że zainteresowałem się rekuperacją.
Planowaliśmy remont i montaż rekuperacji. Było trochę miejsca bo pomieszczenia wysokie więc na dół poszedł sufit podwieszany i tam poszły kanały od rekuperacji.
Ale jak wszedłem na strych i zobaczyłem to co tak jest to uznałem, że nie ma sensu rzeźbić w gu.. i trzeba wymienić izolacje na piankę jak się chce mieć szczelnie i żeby rekuperacja nie robiła nam lewych przedmuchów.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promocyjna Cena - Ocieplanie pianką PUR w super letniej cenie. Skontaktuj się z nami.