Dzisiaj jest: 23.1.2022, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Stawki za układanie wełny - koszty ocieplenia poddaszy.

Dodano: 3 lata temu Czytane: 32218 Autor:
Redakcja poleca!

Budownictwo boryka się z poważnym problemem - z brakiem rąk do pracy. Koszty układania wełny często staje się wyższy niż koszt samego materiału.

Stawki za układanie wełny - koszty ocieplenia poddaszy.
Budownictwo boryka się z poważnym problemem - z brakiem rąk do pracy. Koszty układania wełny często staje się wyższy niż koszt samego materiału, a to sprawia, że inwestorzy coraz częściej decydują się na zastosowanie pianki PUR do ocieplenia poddasza. Czasy, w których kupowało się materiał za 30 zł/m2 i usługę za 10 zł/m2 chyba już bezpowrotnie mineły. Być może jeszcze gdzieś w kraju, przy prostych dachach i większym zakresie pracy znajdą się wykonawcy, którzy zaoferują ułożenie waty w dwóch wwarstwach za 10 zł/m2 licząc na to, że przy innych pracach zarobią więcej. Producenci wełny kuszą także rozmaitymi promocjami i firmom, które wykonają realizacje na ich materiałach są w stanie sponsorować nagrody. Takie zachęty działają na niektórych więc zainteresowanie cały czas jest duże, a wykonawcy izolacji promują wełnę jako doskonały materiał izolacyjny.

Jednak coraz częściej stawki za ułożenie wełny są już znacznie wyższe. Przy dachu prostym okazyjną ceną może być już 15 zł/m2, ale zdarzają się również takie oferty, gdzie cena za samo ułożenie wełny sięga 35 - 40 zł/m2. Czy powinniśmy się temu dziwić? - raczej nie, trzeba się przyzwyczaić, że fachowcy oczekują godziwej zapłaty za tak trudne zadanie. Osobnym problemem jest także rosnąca świadomość Klienta detalicznego, które w prosty sposób, przy niewielkich nakładach finansowych może wyposażyć się w kamerę termowizyjną i może dokonać oględzin takiej izolacji. Wykonawcy mając tego świadomość proponują już większe stawki za wykonanie takiej pracy.

Pan Andrzej z niewielkiej miejscowości koło Białegostoku ma do ocieplenia poddasze o powierchni ok. 250 m2. Rozważał zastosowanie 30 cm wełny mineralnej albo 25 cm pianki poliuretanowej, otwarto-komórkowej. Spora część tej izolacji musiałaby być wykonana z rusztowań co znacznie utrudnia prace, szczególnie przy montażu wełny. Pan Andrzej otrzymał ofertę od firmy budowlanej, która zaproponowała mu wykonanie samej izolacji w cenie 40 zł/m2, a ta cena nie zawierała kosztów materiałów, a tylko samą robociznę. Po takiej informacji oferta firmy wykonującej izolacje natryskowe pianką wydała się niezwykle atrakcyjna nie tylko ze względu na jakość izolacji, ale także ze względu na cenę i szybkość realizacji.

Zastanowić się jednak warto, czy rzeczywiście cena za usługę ocieplenie poddasza wełną w wysokości 20 czy 40 zł/m2 to jest wysoka stawka? Fachowiec, który chce zrobić to dokładnie przy dachu kopertowym musi poświęcić bardzo wiele czasu i uwagi, aby nie popełnić błędów, które już w pierwszych latach użytkowania domu dadzą się we znaki. Czy problemy z izolacjami poddaszy, które występują w domach stosunkowo nowych mają swoje źródło w wadach materiałów czy w błędach montażowych?
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promocyjna Cena - Ocieplanie pianką PUR w super letniej cenie. Skontaktuj się z nami.