Dzisiaj jest: 23.1.2022, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Pianka poliuretanowa rocznik 1989 - produkcja pianki w studiu programu SONDA

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1385
Redakcja poleca!

Może za sprawą programu SONDA 2 wiele osób poznało również historię "starej" SONDY i dowiedziało się o zaletach pianki poliuretanowej, która została wyprodukowana w studiu telewizyjnym.

Pianka poliuretanowa rocznik 1989 - produkcja pianki w studiu programu SONDA
Może za sprawą programu SONDA 2 wiele osób poznało również historię "starej" SONDY i dowiedziało się o zaletach pianki poliuretanowej, która została wyprodukowana w studiu telewizyjnym. Warto zobaczyć ten materiał, aby przekonać się do pianek poliuretanów jako izolatora, który jest bardzo skuteczny, nie znika jak inne materiały. Zapraszamy do oglądania.
 

Prowadzący program omówił poszczególne składniki, które po zmieszaniu tworzą gotowy produkt. Wspomniał także o tym, gdzie poliuretany są stosowane, wymieniając budownictwo i produkcję lodówek. Zdaniem prowadzącego jest to bardzo dobry materiał izolacyjny, który ma ogromną przewagę nad innymi materiałami. Podkreślona została również długowieczność pianki poliuretanowej.

Proszę jednak zwrócić uwagę na to, iż wyprodukowanie pianki odbyło się praktycznie w "domowych warunkach". Dzięki zmieszaniu dwóch składników powstała pianka poliuretanowa, która jest w stanie spełnić swoje zadanie, jako izolator. Dziś ten proces jest jeszcze bardziej dopracowany. Każda firma zajmująca się wykonywaniem izolacji natryskowych używa zaawansowanych technologicznie reaktorów, które zadbają o temperaturę, ciśnienie poszczególnych składników a także o to, aby proporcje mieszania były odpowiednie. Tak więc możemy być pewni, że dziś ten proces produkcji jest jeszcze bardziej dopracowany.

Materiał, który przypomnieliśmy pokazuje także, iż pianka poliuretanowa nie jest nowością, jest produktem dobrze znanym nawet w Polsce już 30 lat temu. To prawda, że w budownictwie był stosowany w wyjątkowych sytuacjach, zapewne przez wzgląd na koszty (inne izolatory były tańsze). Tym bardziej dziś powinniśmy się cieszyć z tego, że pianka trafia już do każdego, kto chce skorzystać z jej dobrodziejstwa - niskie koszty sprawiają, że może ona z powodzeniem zastępować dotychczasowe materiały izolacyjne.
Źródło: Program TV SONDA
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promocyjna Cena - Ocieplanie pianką PUR w super letniej cenie. Skontaktuj się z nami.