Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Czy ocieplenie poddasza pianką można wykonać zimową porą?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 282 Autor:

Jesień to w branży budowlanej zawsze gorący okres, jednak niektórzy prace wykończeniowe w swoich nowych domach planują na okres zimy. Czy ocieplanie pianką można wykonywać w tym okresie?

Czy ocieplenie poddasza pianką można wykonać zimową porą?
Jesień to w branży budowlanej zawsze gorący okres, jednak niektórzy prace wykończeniowe w swoich nowych domach planują na okres zimy. Czy ocieplanie pianką można wykonywać w tym okresie czy trzeba czekać do wiosny? Na ten temat istnieje wiele teorii. Z całą pewnością wykonywanie ocieplenia pianką poliuretanową w okresie zimowym jest o wiele bardziej skomplikowane i czasochłonne, ale wiele firm jest przygotowanych również na wykonywanie izolacji natryskowych w okresie niższych temperatur. Dodać warto, że zima nie zawsze oznacza temperatury grubo poniżej zera, zdarza się, że pogodna pomiędzy późną jesienią, wczesną wiosną a zimą nie różni się bardzo - dlaczego więc są takie firmy, które nie wykonują w tym czasie izolacji?

Jest kilka spraw, które mogą sprawiać kłopot w okresach kiedy nocą temperatura spada poniżej zera, a poranki są równie chłodne. Dużym problemem jest temperatura, w której mają być przechowywane składniki do produkcji pianki PUR. Nie mogą one być składowane z nieogrzewanych magazynach, nie mogą staż na dworzu, a przecież nie każda firma dysponuje ogrzewanym magazynem. Taki magazyn podnosi koszty funkcjonowania firmy. Kolejną sprawą jest wstępne podgrzanie materiału tuż przed pracą. Jeżeli temperatura na magazynie oscyluje w wysokości ok. 10 stopni Celsjusza to następnie trzeba podgrzać materiał w dwóch beczkach, w zależności od producenta pianki, do 20 - 30 stopni. I tu znowy spotykamy się z dodatkowymi urządzeniami i kosztami. Nie każda firma posiada opaski grzewcze do beczek, nie każda firma posiada także profesjonalną maszynę, która jest w stanie sprawnie, w możliwie krótkim czasie wstępnie podgrzać materiał. Potem jest już faza pracy i tutaj znowu mamy kłopot i dodatkowe koszty. Firma powinna posiadać nagrzewnice, którą może dogrzać poddasze, a sama maszyna do natrysku pianki powinna posiadać profesjonalny wąż do transportowania materiału, który także jest pogrzewany.

Jak możemy zauważyć - praca w okresie zimy, ale także jesieni i wiosny wymaga większych nakładów, więcej uwagi i dodatkowych czynności, które w okresie letnim zupełnie nie występują lub występują w niewielkim zakresie. To prawda, że materiał w beczce nawet we wrześniu wymaga pogrzania, ale ta czynność zajmuje o wiele mniej czasu. Jeżeli dodamy do tego, że spora grupa firm pracuje od A do Z na prądzie klienta to może okazać się, że brakuje już mocy do podłączenia dodatkowych urządzeń. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nagrzewnicy na olej napędowy (najlepiej z odprowadzeniem spalin) a także zastosowanie kompresora spalinowego, który w zestawie do natrysku pianki, jeżeli jest elektryczny, zabiera najwięcej mocy. Dobrym rozwiązaniem jest także posiadanie własnego agregatu prądotwórczego, ale tutaj również potrzebujemy sporej mocy.

W okresie zimy wykonywanie ocieplenia poddasza pianką jest możliwe, pianka otwarto-komórkowa nie jest tak bardzo wymagająca jak pianka zamkięto-komórkowa, ale pomimo tego warto do tego zadania wybrać sprawdzoną firmę, która wie jak w takich warunkach postępować i posiada do tego niezbędne narzędzia.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promocyjna Cena - Ocieplanie pianką PUR w super letniej cenie. Skontaktuj się z nami.