Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Mały ZUS dla firmy zajmującej się ociepleniem pianką?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 741 Autor:

Nie każda firma przynosi duże dochody, nie każdy przedsiębiorca działa zawsze na dużą skalę - to widać także w branży izolacji natryskowych. Czy takie firmy mogą zapłacić mały ZUS?

Mały ZUS dla firmy zajmującej  się ociepleniem pianką?
Nie każda firma przynosi duże dochody, nie każdy przedsiębiorca działa zawsze na dużą skalę - to widać także w branży izolacji natryskowych. Czy takie firmy mogą zapłacić mały ZUS? Jeżeli zarobiłeś mniej niż 63 tys zł w całym roku możesz uzyskać upust w składce na ZUS, ale musisz się pospieszyć, aby zdążyć do 8 stycznia 2019 roku. Czasu jest więc niewiele.
 
Branża izolacji natryskowych jest bardzo zróżnicowana. Na rynku istnieją firmy, które działają na pełnych obrotach, mają klientów z polecenia, inwestują w reklame i wóczas takie firmy działają cały rok. Przeszkodą mogą być tylko okresy kiedy temperatury zewnętrzne spadają daleko poniżej zera. Jednak oprócz takich właśnie firm natryskowych jest cała masa firm, które zaczynają swoją przygodę na rynku usług jak również takie, które swoją działalność zawieszają okresowo gdyż dostosowanie się do wymagań związanych z pogodą po prostu za dużo kosztuje. Pisaliśmy o tym już w artykule o wykonywaniu izolacji zimą.

Obniżony ZUS może być więc okazją na to, aby w kieszeni mniejszych firm zostało trochę więcej pieniędzy. Być może takie coś uchroni niektóre firmy przed upadkiem w sytuacji kiedy zimą nie będą mogli oni wykonywać swoich usług. Żeby skorzystać z tego upustu należy zgłosić się do ZUS, a następnie dopełnić wszelkich formalności. Trzeba dodatkowo spełniać jeszcze inne warunki. Ubiegając się o mały ZUS trzeba posiadać firmę, która w roku 2018 działała min. przez 60 dni - wykluczone jest zakładanie nowej firmy tylko po to, aby uzuskać taki przywilej płacenia mniejszej daniny. Przedsiębiorca nie może także rozliczać się kartą podatkową.

Mały ZUS nie będzie obowiązywał cały czas. Jeżeli fima będzie istnieć np. 5 lat to 3 lata z tych 5 będzie możliwość zapłacenia mniejszej składki, ale pozostałe 2 lata będą obciążały budżet przedsiębiorcy już tak samo jak dotychczas. Warto też wiedzieć, że mały ZUS będzie dotyczył tylko Ubezpieczenia Społecznego, składkę zdrowotną zapłacimy w pełnym wymiarze. 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promocyjna Cena - Ocieplanie pianką PUR w super letniej cenie. Skontaktuj się z nami.