Dzisiaj jest: 23.1.2022, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Co jest lepsze, pianka czy wełna?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1828 Autor:

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, kiedy to inwestor zakupuje wełnę, ale jeszcze przed jej ułożeniem zmienia zdanie. Zawsze jest dobry czas, aby wybrać dobrze, przekonać się do izolacji PUR.

Co jest lepsze, pianka czy wełna?
Na zdjęciu mogą Państwo zobaczyć wełnę mineralną, która jest do kupienia za grosze. Tak tanią wełnę można kupić od inwestora, który z ostatniej chwili dooszedł do wniosku, że trzeba zastosować skuteczny i trwały materiał jakim jest pianka poliuretanowa. Zdjęcie przesłał nam właściciel firmy Lider Izolacje, której dane kontaktowe znajdziesz w Katalogu Firm.

Co sprawia, że osoby takie są w stanie stracić wydane na wełne pieniądze, przynajmniej znaczną część pieniędzy i wybrać zupełnie "nowy" materiał izolacyjny. To może wydawać się dziwne, ale większość osób budujących dom nie zawsze w pełni przejmuje ster w budowie domu, a także w decydowaniu o tym jaki metariał do budowy zostanie zastosowany. Zdarza się najczęściej, że to firma lub osoba, która buduje tzw. majster rozsądza co jest dobre a co jest złe, co warto zastosować a czego nie warto. Nie wszyscy mają też świadomość, że producenci rozmaitych materiałów budowlanych są w stanie przekupić wykonawców do tego, aby polecali właśnie te, a nie inne produkty. I w ten oto sposób jeden producent wełny funduje elektronarzędzia, ubrania robocze, a drugi, nie chce być gorszy i ogłasza konkurs, w którym do wygrania jest .... Mercedes Vito.

Jeśli więc pytamy naszego majstra na budowie, co kupić do ocieplenia poddasza to może okazać się, że wypowie on kilka magicznych słów, poda konkretną markę, ale nie możemy być pewni, czy zrobił to bo potrzebna mu wiertarka czy może marzenie o nowym samochodzie znanej marki spędza mu sen z powiek. Branża izolacji natryskowych nie jest aż tak bogara i tutaj firmy wykonujące izolacje natryskowe mogą co najwyżej liczyć na kalendarz, butelkę dobrego wina, albo jakiś mocniejszy alkohol z okazji Świąt, tak tradycyjnie, na koniec roku.

Niektórzy jednak zaczynają sobie zadawać pytanie, obserując reklamy telewizyjne i prasowe za grube miliony złotych, ile kosztuje produkcja waty, ile producenci zarabiają, ile zarabiają hurtownicy, potem sprzedawcy, a następnie wykonawcy. Zbiera się tutaj ładny łańcuszek marży. A przy tym wszystkim stać jest jeszcze na to, aby fundować drogie nagrody i prezenty. A jak to wygląda w przypadku izolacji natryskowych pianką poliuretanową? Tu z pewnością na twarzy wielu wykonawców izolacji tą właśnie metodą pojawia się uśmiech, ale przeciętny Kowalski nie ma świadomości jaka jest droga pianki pooliuretanowej z fabryki do niego na budowę, więc warto o tym powiedzieć.

Otóż materiał prosto od producenta trafia do firmy wykonawczej. Wykonawca ładuję takie beczki na swój samochód i jedzie do klienta wykonywać izolacje np. poddasza. Ten materiał nie może zalegać zbyt długo na magazynach, nie może stać sobie pod chmurką, ma konkretny termin ważności i określone warunki przechowywania. Bardzo trudno byłoby hurtowniom budowlanych handlować piankami PUR, tym bardziej, że nawet watę w paczkach często trzymają pod gołym niebem.

Ale wracamy do decyzji o zakupie konkretnego materiału budowlanego, w tym przypadku materiału izolacyjnego. Na zdjęciu widzimy, że zakupiona została wełna, ale w trakcie budowy inwestor zmienił zdanie. Pan Dariusz Gazda opisał nam, że w pewnym momencie jego Klient uświadomił sobie, że lepiej wycofać się teraz, gdy jeszcze nie zamówił usługi ułożenia waty i nie zapłacił za nią, niż po 8 czy 12 latach stać przed dylematem jak dokonać wymiany, jak naprawić izolacje lub ją uzupełnić. Przekonało go również to, że pianka poliuertanowa uzupełni doskonale wszelkie zakamarki i nie będzie obsuwać się z czasem na skosach. Firma Lider Izolacje zaproponowała mu polską piankę PUR i grubość 25 cm - my także jesteśmy przekonani, że taka izolacja będzie spełniać swoje zadanie, zarówno zimą jak i latem.
Źródło: foto. Lider Izolacje
Wiadomości z tej kategorii
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promocyjna Cena - Ocieplanie pianką PUR w super letniej cenie. Skontaktuj się z nami.