Dzisiaj jest: 23.1.2022, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Zawsze możesz wybrać skuteczną izolacje z pianki poliuretanowej

Dodano: 3 lata temu Czytane: 990 Autor:

Zdjęcie pochodzi z pewnego ogłoszenia na FB. Trzeba przyznać, że jest to zachęcająca opcja.

Zawsze możesz wybrać skuteczną izolacje z pianki poliuretanowej
Przeglądając media społecznościowe możemy spotkać różne ogłoszenia. To ogłoszenie, w którym osoba proponuje wełnę pewnego producenta, z dostawą w całej Polsce wzbudziło moje duże zainteresowanie. Na zdjęciu widać przyczepkę samochodową, wypełnioną po brzegi wełną. Treść ogłoszenia: Wełna (... tu nazwa producenta) 150mm 6m2 rolka 66zl standard 5mx1.2m Transport cała Polska kontakt (... tu numer telefonu).

Można oczywiście przejść nad tym do porządku dziennego, ale zapewne wiele osób zada sobie istotne pytanie o to, w jaki sposób transportowane i składowane są materiały izolacyjne, które następnie mają trafić na nasze poddasza, i mają nam służyć przez dziesiątki lat (w niektórych przypadkach optymistycznie). Jaki jest koń, każdy widzi. Wystarczy pozwiedzać większość składów budowlanych, aby przekonać się, że nie zawsze sprzedawcy dokładają starań, aby materiał izolacyjny był chronoony przed deszczem czy śniegiem. Nie ma też czemu się za bardzo dziwić. Powierzchnia magazynowa to koszty, a większość materiałów jest zapakowania - to, że opakowanie nie zawsze jest szczelne to już inna sprawa.

Z pewnością wiele osób, które interesują się izolacjami natryskowymi pianką poliuretanową zastanawia się w tej chwili, w jaki sposób przechowywana i transportowana jest taka pianka. Warto tutaj powiedzieć, że materiał, który wystarcza na wykonanie izolacji poddasza w średniej wielkości domu pomieści się w dwóch beczkach. Beczki takie są szczelnie zamknięte i przechowywane są w magazynach. Firmy natryskowe, a szczególnie te, które pracują cały rok, bez względu na okresy chłodniejsze muszą posiadać dodatkowo magazyny ogrzewane, tak, aby materiał mógł być przechowywany w zalecanych temperaturach. I nie trzeba tu się obawiać, że taka firma w jakiś dziwny sposób nas oszuka na składowaniu pianki. Wykonując izolacje materiał musi być wstępnie podgrzany - można więc powiedzieć, że im wyższa temperatura na magazynie, tym mniej czasu trzeba poświęcić na dogrzanie materiału tuż przed rozpoczęciem prac natryskowych.

Osoba zamawiająca usługę ocieplenia poddasza pianką nie musi się także przejmować tym, że firma natryskowa będzie miała nieszczelnie zamknięte beczki. Jeżeli tak się stanie, wówczas podczas natrysku będzie dochodzić do zatykania się filtrów w maszynie gdyż nieszczelność beczki może powodować krystalizacje jednego ze składników. Oczywiście zdarzyć się może, szczególnie w przypadku gdy mamy do czynienia z nową firmą, która dodatkowo nie spędziła wielu godzina i dni na szkoleniach, a dodatkowo nie bardzo zna wszystkie właściwości poszczególnych składników. Warto więc wybierać firmy, które mogą pochwalić się realizacjami, które posiadają zdjęcia z wykonanych prac, a zdjęcia te nie budzą naszych wątpliwości. Zapraszamy do poszukiwania firm natryskowych w naszym Katalogu.
Źródło: foto. Facebook
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promocyjna Cena - Ocieplanie pianką PUR w super letniej cenie. Skontaktuj się z nami.